FeiyuTech A2000 – solidna stabilizacja

Facebook
Twitter
Google+
YOUTUBE

A2000 to zupełnie nowy gimbal przeznaczony do lustrzanek i bezlusterkowców. Producent FeiyuTech nie zdecydował się kontynuować serii MG i całkiem słusznie. Produkt nie jest tylko ulepszoną wersją MGv2, lecz całkowicie nowym projektem. Mocniejsze niż kiedykolwiek silniki zamknięto w unowocześnionej, modularnej obudowie. Zmieniły się również algorytmy stabilizacji, które odpowiadają za płynne prowadzenie kamery i nie wymagają już ręcznego ustawiania mocy silników jak w przypadku poprzedniej generacji, teraz odbywa się to automatycznie. Udźwig A2000 zwiększono do 2000 gramów, to o 400 gramów więcej niż w przypadku poprzednika.

_DSC4165

Dodatkowym atutem jest przedłużony czas pracy na jednym zestawie baterii, teraz wystarczą one na nawet 10 godzin pracy bez ładowania. Oczywiście należy pamiętać o idealnym wyważeniu gimbala ‘na sucho’ przed uruchomieniem stabilizacji, bo ma to niebagatelny wpływ na optymalizację pracy urządzenia oraz zużycie energii.

A2000 występuje w dwóch wariantach – z uchwytem jednoręcznym oraz dwuręcznym. Ten drugi jest nieznacznie droższy, ale znacznie zwiększa komfort pracy i pozwala na rozbudowanie stabilizatora o dodatkowe akcesoria takie jak mikrofon czy oświetlenie.

_DSC4142

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja ręcznego ustawienia kierunku, w którym zwrócony jest obiektyw oraz funkcja autopanoramy. Gimbal staje się wtedy automatyczną głowicą do panoram i umożliwia to zaprogramowanie automatycznego ruchu aparatu podczas tworzenia dynamicznych filmów poklatkowych.

Robocze - Gimbal FeiyuTech a2000_08

Tak duża wszechstronność i stabilność działania sprawia, że A2000 może śmiało konkurować z droższymi alternatywami. Filmowanie w studio to nie problem, jeśli kamera jest statyczna to praktycznie nie potrzebne są żadne umiejętności operatorskie, ale kiedy chcemy nagrywać dynamiczne ujęcia w terenie to gimbal jest idealnym wyborem. Takie ujęcia jak najazdy i panoramowanie wykonamy bez przygotowania i bez dźwigania statywu i slidera. Jeśli chcecie żeby wasze mini produkcje filmowe stały się bardziej profesjonalne to wybór powinien być prosty. Gimbale nie są być może tanie, ale stosunek ceny do możliwości takiego urządzenia jest bardzo korzystny.