FeiyuTech WG2 – pierwszy wodoodporny gimbal na świecie

Facebook
Twitter
Google+
YOUTUBE

FeiyuTech WG2 to trzyosiowy gimbal, który jest na tyle kompaktowy, że można go nosić na sobie, ale w praktyce jego zastosowanie nie jest ograniczone tylko do tego. Urządzenie można mocować niemal na wszystkim z uwagi na mocowanie statywowe. Za pomocą adaptera do mocowań GoPro, załączonego w zestawie, gimbal daje się umieścić na mocowaniach dedykowanych do kamer GoPro HERO takich jak szelki czy mocowanie na głowę. Duża grupa fanów GoPro posiada te mocowania, by używać je z samą. Teraz w prosty sposób będzie można stosować je również z gimbalem Oczywiście na rynku znajdziemy też wiele innych mocowań takich jak uchwyt do rur, który można zastosować chociażby na ramie roweru, lub nawet mocowania przyklejane, które świetnie nadają się do mocowania na masce samochodu.

Gimbal FeiyuTech WG2 do kamer sportowych + statyw_01_HD

Najpopularniejsze gimbale to gimbale ręczne, więc na czym polega zaleta kompaktowego WG2, którego nie trzyma się w dłoni? Jest to produkt kierowany do najaktywniejszych użytkowników kamer GoPro, często sportowców ekstremalnych, którzy w zasadzie nie mogą pozwolić sobie na zajmowanie ręki dodatkowym urządzeniem. Zamocowanie kamery na sobie, albo na rowerze, desce surfingowej czy motorze uwalnia nam ręce i pozwala w pełni skupić się na aktywności. Ale to nie jedyna zaleta, WG2 możemy umieścić w dowolnym miejscu, aby nagrać ujęcia niemożliwe do nagrania z ręki. Otwiera to przed twórcami zupełnie nowe możliwości. Jeśli dodamy do tego fakt, że ujęcia z gimbala są płynne, wypoziomowane i wystabilizowane to efektem będzie zupełnie nowa jakość produkcji z kompaktowej kamery.

WG2 to pierwszy na świecie wodoodporny gimbal. Jest on w stanie wytrzymać zanurzenie w wodzie trwające 5 min na głębokości do 0,5 m i być może te specyfikacje nie brzmią imponująco, ale sam fakt stanowi olbrzymią innowację. Oczywiście nie pozwoli to nurkować, ale sprawia, że gimbal będziemy mogli stosować na desce windsurfingowej gdzie może zostać zachlapany. Do tej pory było to niemożliwe, a urządzenia tego tylu były bardzo wrażliwe na nawet najdrobniejszą ekspozycję na wodę.

To małe urządzenie zaskakuje funkcjonalnością. Może być na przykład używane do rejestrowania dynamicznych timelapsów jako programowalna głowica. Ułatwi to załączony do zestawu mini statyw FeiyuTech.

Gimbal FeiyuTech WG2 do kamer sportowych + statyw_04_HD