Najlepsze akcesoria do GoPro HERO 5

Facebook
Twitter
Google+
YOUTUBE

Kamery GoPro HERO chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten gadżet w ciągu niecałej dekady zmonopolizował rynek i podbił serca milionów użytkowników. Obecnie nikt nie zastanawia się czy HERO to dobra kamera, to jest oczywiste. Internet jest natomiast przepełniony opiniami, którą wersję najbardziej warto kupić. Premiera najnowszej HERO tradycyjnie już wywołała zamęt. Mam „czwórkę”, czy warto zmienić na „piątkę”? Na ten temat powstały tysiące filmów na YouTube. Jedno jest pewne, sama kamera to dopiero połowa sukcesu, a dopełnienie to akcesoria, bo pozwalają one używać tej „kamery do wszystkiego” w różnych warunkach. Samo urządzenie nie należy do tanich, ale wystarczy spojrzeć na ceny oryginalnych akcesoriów, żeby doznać prawdziwego szoku. Na szczęście istnieją porządnie wykonane zamienniki w uczciwych cenach. Pocieszający jest też fakt, że samo mocowanie kamery nie zmieniło się od pierwszej wersji, więc kijek do selfie, który pasował do starszej HERO, będzie kompatybilny z najnowszą kamerą. Podobnie większość innych mocowań: chest mount, head mount, wrist mount, mocowanie przyklejane, bobber, przyssawka, roll bar mount. Standard mocowań GoPro przyjął się powszechnie i spotkamy go też w innych kamerach takich jak Redleaf SJ5000+, SJ5050+, SJCAM, więc powyższe akcesoria znajdą bardzo szerokie zastosowanie.

DSC02977

GoPro HERO 5 – czego brakuje w podstawowym zestawie?

Wśród niektórych producentów aparatów i kamer panuje od paru lat dziwna tendencja – rezygnacja z ładowarki sieciowej w standardowym zestawie. Otrzymujemy tylko kabel USB, którym możemy sobie naładować baterię będącą wewnątrz kamery. Oczywiście kamera nie może być wtedy używana. W przypadku GoPro HERO jest to szczególnie dotkliwe, bo jedna bateria starcza na niecałą godzinę nagrywania. Ładowarka i dodatkowe akumulatory to podstawa. W asortymencie firmy Newell znajdziemy ładowarkę sieciową i podwójną ładowarkę USB.

DSC02969

Brak obudowy?

Chyba największą zmianą między czwartą i piątą edycją kamery HERO jest wyeliminowanie potrzeby stosowania obudowy, zamiast niej nowa HERO 5 jest mocowana w specjalnej ramce. Kamera sama w sobie jest wodoszczelna i ma to niewątpliwe zalety, ale obudowa była zawsze dodatkowym zabezpieczeniem. Bez niej kamera narażona jest na otarcia i uszkodzenia, a przecież podstawa filozofii GoPro to nagrywanie ekstremalnych ujęć, które bywają bardzo ryzykowne. Do codziennego użytkowania piątki polecamy zabezpieczające miękkie pokrowce silikonowe.

DSC02979

Kijek czy gimbal?

Żeby wygodnie trzymać HERO w dłoni będziemy potrzebować jakiegoś uchwytu. Najprostsze rozwiązanie to kijek do selfie i dla większości osób polecamy właśnie ten dodatek.

DSC02968

W większości sytuacji będzie to zestaw wystarczalny, ale kijek nie zapewni jednej bardzo ważnej rzeczy: stabilizacji. I w ten sposób dochodzimy do ostatniej konstrukcji. Gimbal Removu S1 ciężko nazwać akcesorium, bo jest to niezależne urządzenie, którego cena prawie dorównuje cenie kamery, ale za to znacznie rozszerza funkcjonalność i komfort użytkowania HERO 5. Jeśli chcecie nagrywać płynne, filmowe ujęcia to potrzebna będzie właśnie S1-ka. Oczywiście jeśli uda Wam się ją dostać – gimbal cieszy się tak dużym powodzeniem, że każda kolejna dostawa jest szybko wyprzedawana. W najbliższej przyszłości możecie się spodziewać szerszego testu Removu S1. Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i YouTube.

DSC09376 DSC09370