Vimble c – gimbal dla każdego

Facebook
Twitter
Google+
YOUTUBE

Vimble C to najnowsza propozycja znanego producenta gimbali dedykowana dla użytkowników telefonów komórkowych. Filmy nagrywane nowym iPhonem wyglądają zdumiewająco dobrze, a pozostali producenci wcale nie pozostają w tyle. Telefony potrafią coraz częściej nagrywać nawet w 4K, a przy mniejszej rozdzielczości FullHD są w stanie rejestrować do 120 klatek na sekundę. Do większych produkcji wykorzystuje się odpowiednio lepszy sprzęt – zawodowi operatorzy oczywiście wybiorą lustrzankę, lub nawet profesjonalną kamerę, ale nie zawsze taki rozmach jest potrzebny.

#SC07715_1

Jeśli nagrywamy materiały na Instagram czy Facebook to wielka inwestycja w sprzęt nie jest potrzebna, ale warto zastanowić się nad wystabilizowaniem obrazu. Ujęcia z telefonu mogą wyglądać świetnie, ale jeśli kręcimy z ręki to trzęsienie obrazu jest czasem nie do zniesienia dla widza.

_DSC1486_1

Gimbale do telefonów komórkowych powinny być niedrogie i pod tym względem Vimble c jest nie do pobicia. Producentowi udało się obniżyć cene końcową produktu o prawie połowę w stosunku do gimbali poprzedniej generacji. Kolejne czynniki, które warto wziąć pod uwagę to wielkość i waga. Vimble c jest bardzo lekki i zmieści się bez problemu w torbie czy plecaku, pozostawiając dużo wolnego miejsca.

_DSC1489_1

Oprócz wyglądu Vimble c może pochwalić się świetną funkcjonalnością, prostotą użytkowania i zaawansowanymi algorytmami stabilizacji. Nowy kształt gimbala z powiększoną rękojeścią nie tylko zwiększa komfort użytkowania, ale też pozwala postawić gimbal na płaskiej powierzchni bez potrzeby wyłączania go. Może się wydawać, że to drobne udoskonalenie, ale każdy, kto kiedykolwiek używał gimbala wie, jak duże ma to znaczenie. Zdecydowanym atutem jest też możliwość pracy w pozycji odwróconej jak i pionowej.

_DSC1497_1 _DSC1510_1

Niestety gimbal nie posiada wymiennych akumulatorów, ale wbudowana bateria starcza na bardzo długo, bo aż do pięciu godzin pracy, a jeśli to będzie za mało to możemy ją podładować przy użyciu standardowego power banku. Co zaskakujące, gimbal potrafi współpracować z kamerami sportowymi GoPro oraz podobnymi konstrukcjami – wystarczy do tego celu zakupić dodatkowe akcesorium.

Vimble c występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.

_DSC1525_1

_DSC1526_1